Svet-Stranek.cz
RUUNA

TERA:mň mň mň :3

TERA

  
Ahoj! Jsem Renka a hraji Teru už od její beta verze na PC!
Momentálně ji hraji na PS4 a hraji za Elinku Sorcerera.
Jsem guildmasterka malé cz/sk guildy Fuwa Fuwa na pve serveru.
  
Návody pro 65lvl nováčky!
Povinná výbava!
Když dosáhnete 65lvl, neobejdete se bez těchto základních věcí!

1./ KRYSTALY
Do zbraně, brnění a šperků dejte krystaly!
Krystaly jsou povinnost! Můžete je získat z plnění questů, u Trade Brokera nebo u Crystal Merchanta. Také se dají koupit za vanguard body v Highwatchi.

Každá postava má trošku jiné. DPS by měli mít hlavně na crit a enrage. HEAL na manu a rychlost. TANK ... neporadím, protože ho nehraji.
Poradí vám ale Google a Youtube, tak se mrkněte, co na vaši oblíbenou classu nejvíce doporučují ;)

2./ GLYPHY!
Glyphy si nastavujete na skillech. Některé vám dají víc critu, některé posílí určitý následující útok. Doporučuji se podívat na Youtube, kde najdete různé rady na naklikání glyphů a jim odpovídající rotace útoků.

3./ ITEMY
Potřebné itemy v inventáři!
Prime Battle Solution je další povinnost. Dá se koupit u Merchanta nebo u Trade Brokera. Do některých dungeonů vás to ani nepustí, pokud ho nepoužijete. Posiluje snad vše, od útoku, přes crit, až po doplňování many.
pzn. Pokud máte zaplacený Elite status, máte tohoto potionu nekonečno!
Scroll of Rapid Resurrection je dobré mít v zásobě. Dá se koupit u Special Store. Používá se v těžších dungeonech na resování healerů! Nikdo není nesmrtelný a občas se stane, že healer umře a nemůže se zvednout. Proto je dobré mít tento item nastavený i v rychlé nabídce.
Complete Crystalbind je hodně užitečný. Dá se huntit z bossů na Island of Dawn nebo koupit u Trade Brokera. Vydrží 12hodin herního času a chrání vaše krystaly před rozbitím. Vždy když zemřete, se vám bez tohoto itemu rozbije krystal... a to nechcete.

4./ Další užitečné itemy!
Vždy se oplatí mít sebou potiony na život a na manu.
Také je fajn mít do těch těžších dungeonů nějaké boosty ... jsou to třeba jídla nebo speciální potiony. Ty můžete koupit u Trade Brokera nebo se dostávají za zaplacení Elite statusu.
(př. Nocterium Infusion, Bravery potion, Canephora potion, Goddess Blessing)


   
Cestování / Teleportování

Jak se dostat k dungeonu? 
K dungeonu je třeba se dostat, pokud nejdete přes Instance Matching.

Možnost č.1. 
Najděte ve městě npc Specialty Store. Toto npc prodává teleport scrolly ke všem dungeonům. 
POZOR! Některé dungeony mají společný teleport scroll!

Možnost č.2.
Options - Quick Matching - Vanguard Requests
Ve Vanguard Requests si najdete quest na dung, který chcete jít. Zmáčkněte křížek, poté čtvereček a už jen odsouhlaste, zda se chcete teleportnout. 
POZOR! Quest tam nemusí nutně být! Vanguardky dostáváte podle vašeho lvl a ilvl!

Cesta zdarma do Highwatche:
Options - Quick Matching - Vanguard Requests - Vanguard Initiative Credits (nalevo dole) - čtvereček a potvrdit
  
Jak získat ilvl na 65lvl?

Po získání 65lvl, je potřeba sehnat vybavení, aby jste mohli do silnějších dungeonů. První vybavení se dá sehnat v Highwatchi, kde splníte potřebné červené questy. Jsou tu dvě červené linie. 

- Jedna vás posílá do dungeonů - Abscess, Channelworks, Kalivan's Challenge, Demokron Factory. V těchto dungeonech můžete dostat potřebné vybavení. Též dostanete odměny za splnění těchto questů (prádlo, šperky, glyphy).

- Druhá červená linie vás posílá splnit sólo dungy a posílá vás též na Island of Dawn. Doporučuji vám splnit všechny tyto červené questy, protože dostanete spoustu materiálu na enchantování (plusování) vašeho vybavení.

Přehled výbavy a kde ji sehnat:

Šperky: Demokron Factory, Kalivan's Dreadnaught

Guile set (tier 10)
- do začátku pro čerstvou 65lvl
- dá se lehce získat a vylepšovat
Dungeony: Abscess, Kalivan's Challenge

Misery set (tier 11)
- náročnější na získání a vylepšování
- nejlepší výbava co padá z dungeonů
Dungeony: Velik's Hold, Bathysmal Rise

Deathwrack set (tier 12)
- nejlepší výbava ve hře (v tomto patchi)
- náročná na získání, protože se musí poskládat (craft)
- dá se vylepšovat až na +15!
Dungeony: Velik's Hold, Velik's Hold (Hard), Bathysmal Rise (Hard), Akeron's Inferno (Hard), Velik's Sanctuary

   
Enchantování

Po získání výbavy je potřeba ji vylepšit (enchantovat).
Enchantovat můžete zbraň, brnko, rukavice a boty.
Budu se orientovat na zbraň. 

1./ Váš první úkol je udělat ze zbraně MASTERWORK.
Toho docílíte, když si najedete na zbraň a dáte Enchantment Effect Reset. Potřebné materiály jsou Master Enigmatic Scroll a Intricate Identification Scroll (dá se koupit u Merchanta). Toto vám potom umožní plusovat zbraň od +10 do +12.
Menu - Inventory - (vaše zbraň + trojúhelník) - Enchantment Effect Reset ... 
A klikejte dokud vám nevyskočí upozornění, že je Masterworklá. Poté budete mít na ikoně zbraně takovou žlutou medaili.

2./ Druhý krok je zbraň ENCHANTOVAT (naplusovat). Od +1 do +9 ji enchantujte za pomocí Feedstocků a Alkahestů. Alkahesty si můžete koupit u npc Merchant nebo si je huntit v dungeonech nebo v daily questech. Stejně tak i Feedstocky.
Enchantovat můžete též stejnou věcí. Pokud máte ještě jednu stejnou zbraň, můžete svou zbraň enchantnout touto stejnou zbraní.
Menu - Inventory - (vaše zbraň + trojúhelník) - Enchant ... 

3./ Další enchantování na +10 až +12 je už dražší. Z červených questů, které jsem popsala výše, by jste ale měli mít dost materiálu. Tentokrát budete potřebovat opět Feedstocky a Masterwork Alkahest !NEBO! (Personal) Extensive Alkahest !NEBO! (Personal) Rare Alkahest.
Tyto Alkahesty se už nedají koupit u Merchanta! Můžete je buď vyhuntit nebo zakoupit na trhu u Trade Brokera.

4./ Poslední možnost jak zvýšit ilvl s pomocí výbavy je nastavení STATŮ. Když se podíváte na zbraň (rukavice, boty, brko), máte tam nějaké staty na +3, +6 a +9. Tyto staty se dají za pomocí Masterwork Enigmatic Scrollu a Intricate Identification Scroll měnit. 
Pokud je máte všechny tři žluté, máte je dobré. Pokud zelené, chtělo by to změnit. Aby jste při změně statu nepřišli třeba už o dobrý stat, třeba na +6, tak si ho můžete zamknout za pomocí Spellbindu. Postup je stejný jako u masterworkování.
Ale pozor! Žlutý stat je pouze "dobrý", není vždy ideální. Stejně jako u krystalů a glyphů, si najděte na internetu ideální staty pro vaši classu!!! 
   
5./ A jako bonus, když už máte vše podle představ a potřeb, si můžete do zbraně, brnka, rukavic i bot, dát ETCHING. Dostanete tak stat navíc, který vám může dát víc síly nebo obrany. Pozor! Etchingy se craftí! Takže si je můžete buď vycraftit nebo je koupit od jiného hráče. Ale připravte se, že je to už celkem drahá záležitost.
- Inventory - (vaše zbraň + trojúhelník) - Etch
Pozor na podvodníky! Etchingy se craftí dočasné a trvalé! Tak ať nekoupíte dočasný za cenu trvalého! Čtěte si vždy popisky itemu ;)

Pzn. Na šperkcích můžete též měnit některé staty za pomocí Semi-Enigmatic Scroll. Ideální staty najdete opět na netu. Ty vám však už s ilvl nepomohou ;)

   
END

Pokud jste všechny tyto úkoly splnili, tak gratuluji!
Dále to už bude jen o vašem umění hrát! Výbava vám pomůže déle přežít a dávat větší pecky, ... ale nebudete nesmrtelní ;)
Pokud mohu doporučit. Před prvním navštívení dungeonu, běžte mrknout na YouTube a podívejte se, co se v tam vůbec vlastně děje. Ušetříte nervy nejen sobě, ale i vašim spoluhráčům. Také nebudete zdržovat vaše guildovní kolegy tím, že vám budou muset vysvětlovat taktiku. Ideálně ještě psanou formou, protože někteří neradi chodí na voicechat X.X

Pokud máte nějaké další dotazy, tak napište na FB do komentů od tohoto příspěvku. Buď vám někdo odpoví a pokud to bude nějaký častější dotaz, tak ho sem přidám ;)

!!! HODNĚ ŠTĚSTÍ VE HŘE !!!


návštěvníků stránky
celkem53 439
tento týden112
dnes34